Kunnallisvaalit 2012

Ehdokasgalleria (.pdf)

2 Aittoniemi Pirjo terveyskeskuslääkäri
3 Arentti Matti puutyöntekijä
4 Aro Jorma hankevetäjä
5 Aukeala Keijo vanginvartija, luottamusmies
6 Eloniemi Paavo maanhankintateknikko, freelancer urheilutoimittaja
7 Emlyn Saija yhteisöpedagogi, maskeeraaja
8 Finnilä Suvi-Pauliina agrologi AMK
9 Flinkkilä Hannu huoltomies, maanviljelijä
10 Harju Tapani rakennuttajainsinööri
11 Hautala Milla tiedottaja
12 Heikkilä Ismo lehtori
13 Herrala Esa rakennusinsinööri
14 Hokkanen Kari professori
15 Homi Kari maanviljelijä
16 Humalamäki Merja (sit) sovellusasiantuntija, erityislapsen äiti
17 Julmala Minna hoitaja
18 Karhu Ulla-Maria (sit) talouspäällikkö, KTM
19 Karhu Ville puutyöntekijä
20 Katila Tarja emäntä
21 Kattelus Piia vanhempi rikoskonstaapeli, HTM
22 Kitinoja Helli (sit) kansainvälisten asiain päällikkö, sairaanhoidon opettaja
23 Kivimäki Jorma ylikonstaapeli, evp.
24 Kivisaari Pasi rehtori
25 Koivusalo Jari yrittäjä
26 Konttas Juha maatalousyrittäjä
27 Korpela Jouni toimitusjohtaja
28 Korpela Merja perushoitaja
29 Kurhela Marja-Leena sairaanhoitaja, terveydenhoitaja
30 Kärki Sarita kotiäiti, hoitaja
31 Lahtinen Markku lehtori
32 Lammassaari Virpi lehtori, erityisopettaja, KM
33 Lintala-Vasanko Liisa johdon assistentti
34 Luotola Mikael marketpäällikkö
35 Lähdesmäki Marianne luokanopettaja
36 Melender Ritva palveluneuvoja
37 Miilumäki Riitta henkilöstösihteeri
38 Mikkonen Juha opettaja, HuK
39 Moisio Markus ostopäällikkö, insinööri
40 Mustikkamaa Jussi toimittaja
41 Mäenpää Mervi maatalousyrittäjä
42 Mäkelä Ilkka lehtori, FM
43 Mäkelä Kimmo opiskelija
44 Mäki-Jouppi Marianne terveydenhoitaja
45 Mäkynen Asko lehtori, apulaisrehtori
46 Mäkynen Hanna terveydenhoitaja, eläkeläinen
47 Mäkynen Raisa nuoriso-ohjaaja, sosionomi
48 Männikkö Mikko väitöskirjatutkija, FM
49 Määttä Mikael rakennusmestariopiskelija
50 Ojaniemi Kati hoitotyön opettaja, HTM
51 Pajulammi Martti sairaanhoidon opettaja, opinto-ohjaaja, eläkeläinen
52 Peltonen Jouko rehtori, FM
53 Piikkilä Hanna-Mari koordinaattori, HTM
54 Potka-Soininen Tuulia lehtori, KTM
55 Prusti Arto insinööri AMK, yrittäjä
56 Pölönen Kimmo hieroja, maanviljelijä
57 Rajakorpi Harri lääkäri
58 Rajala Timo terveyskeskuslääkäri
59 Rajamäki Satu terveydenhoitaja, suunnittelija
60 Ristimäki Asko yrittäjä
61 Ruokonen Hanne luokanopettaja
62 Saari Anne opiskelija, lähihoitaja
63 Saarimäki Jukka kansanedustajan avustaja
64 Seppä Mikko yrittäjä
65 Sihto Paula vt. hoitotyön johtaja, erikoissairaanhoitaja
66 Soidinmäki Ari ohjaava kouluttaja, myyntineuvottelija
67 Tuomikoski Juha (sit) yrittäjä
68 Turenius Irene koulunjohtaja
69 Utter Aki toiminnanjohtaja
70 Vettenranta Minna erityislastentarhanopettaja, erityisopettaja
71 Vihriälä Jukka agronomi, valtiopäiväneuvos
72 Virkkala Mika (sit) koulutuspäällikkö, muusikko
73 Virrankoski Reino vanhempi tutkija, maanviljelijä
74 Vuorenmaa Galina liikuntatieteiden maisteri
75 Västi Ritva yrittäjä
76 Ylinen Aki maatalousyrittäjä
77 Ylinen Aulis kauppatieteiden tohtori, toimitusjohtaja, eläkeläinen